OTOMOTİV

Güneş Dinamik

 

GÜNEŞ DİNAMİK, yarım asırlık tecrübesiyle, dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerine ve otomotiv yan sanayisine destek sağlamaktadır.
Otomotive sektöründe, yatırım ekipmanları imalatı ve anahtar teslim hat entegrasyonu alanında hizmet veren Güneş Dinamik, sektörün gerekliliği olan yenilikleri takip etmekte ve uygulamalarında kullanmaya gayret etmektedir.

 

1-    KAYNAK EKİPMANLARI
Otomotiv endüstrisinde yaygın olarak kullanılan kaynak fikstürleri özellikle büyük ve karışık geometrik sac parçaların kolaylıkla kaynak yapılabilmesini sağlarken, seri imalat üretimler için vazgeçilmez bir elemandır.
Güneş Dinamik, üstün kaliteli malzeme ve işçilik ile imal edilen, uzun ömürlü ve yüksek verimli kaynak fikstürlerini geniş bir ürün yelpazesinde müşterilerine sunmaktadır.
“Güneş Dinamik” garantili kaynak fikstürlerimizin bilinirliği ve güvenilirliği her geçen gün müşteri sayımız ile birlikte artmaktadır.

 

2-    KONTROL EKİPMANLARI
Kontrol fikstürü; üretim adetlerinin yüksek rakamlara ulaştığı durumlarda kalite kontrol prosesinin işlevselliğini artırıp daha fazla ürünü ölçebilmek için, ürünü seri şekilde sabitleyip konum şekil ve boyut toleransları açısından mastar görevi gören mekanik sistemlerdir.
Kalite kontrol fikstürleri, çalışma mantığının doğru belirlenmesi gereken ve üretiminde yüksek hassasiyet gerektiren özel fikstürlerdir. Güneş Dinamik, tek amaç için tasarlanmış, ucuz, hızlı ve kullanıcı operatör için minimum gereksinimle maksimum kolaylık sağlayan Kontrol Ekipmanlarının imalatında da iddialı olduğunu yıllar içinde kanıtlamıştır.

 

3-    İHTİYACA ÖZEL MAKİNE EKİPMANLARI
Müşterilerinin her türlü ortam , isteklerine ve ihtiyacına cevap verebilecek donanıma sahip olan Güneş Dinamik, talebe göre, tasarım aşamasından kuruluma kadar, özel makine ve ekipman üretim sürecinin tamamını kendi bünyesinde gerçekleştirme yeteneğine sahiptir.

 

4-    OTOMASYON
Son yıllarda, yükselen kalite ve ergonomi talepleri ile üretilen araç başı maliyetin asgariye indirilmesi Otomotivin zorunluluğu ve ihtiyacıdır. İşte bu ihtiyaç içinde, Güneş Dinamik,  zaman içinde gerçekleştirdiği projelerde tam otomasyonlu çözümlerini müşterilerine sunmaya, kendini geliştirerek devam etmektedir.

 

5-    HAT İMALAT VE KURULUMU
Otomotiv sektöründe, araç üretimi birçok küçük, orta ve büyük hatların çalışmaları sonucunda oluşmaktadır. Güneş Dinamik bu hatlarda, tasarım, imalat ve kurulum ile destek vermektedir. Türkiye’de bir çok otomobil fabrikası ile çalışma imkanı yakalamış olan Güneş Dinamik, yurtdışında da mühendislik firmaları ile ortak çalışmalarını sürdürmekte, otomobil gövde parçalarının birleşim hatları için anahtar teslim (TURN-KEY) çözümler geliştirmekte ve pazara sunmaktadır. Müşteri ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda uygulama çeşitliklerini, geçmişten bugüne başardığı projelerin tecrübeleriyle arttırmaktadır.

 

6-    ROBOTLU SİSTEM EKİPMANLARI
Güneş Dinamik, imalat otomasyonunun, otomotiv alanındaki önemini kavramış ve bu çalışmalara, 2004 yılından beri, merkezi faaliyetleri arasında ilk sıralarda yer vermiştir. Talep edilen tüm mühendislik, imalat, mekanik, elektrik, pnömatik/hidrolik, PLC programlama…vb.  faaliyetleri gerçekleştirebilecek yeteneğe sahiptir.
Özellikle, robotlu hücre ve/veya robotlu hat projeleri tasarımdan kurulumuna gerçekleştirilmekte, simülasyon yazılımları (ROBCAD*) ile analiz edilerek,  talebe göre, sıfırdan ya da mevcut robotlu sistemlere entegrasyon ve modifikasyon hizmeti de verilmektedir.

 

7-    TASARIM , AR-GE VE PROJELENDİRME
Güneş Dinamik, yatırım ekipmanları ve üretim hatlarını anahtar teslim olarak geliştirip projelendirebilmektedir. Günde binlerce araç üreten tam otomasyonlu hatların yanı sıra, manüel veya yarı otomasyonlu küçük kaynak hatları için de proje çözümleri sunmaktadır.
3D tasarımlar Mechanical Desktop, CATIA, Inventor…vb.  CAD programları ile gerçekleştirilmektedir.
Güneş Dinamik, EDGE-CAM ve CATIA V5 gibi güçlü CAM yazılımları ile sürekli bir CAD/CAM işleme zincirini sahiptir.

 

8-    ROBOTIK / TAŞIMA
Güneş Dinamik; kaldırma, taşıyıcı bant üzerine transfer etme, parçaların fikstürlere yerleştirilmesi, farklı imalat alanlarını birbirlerine bağlama gibi çok çeşitli otomatik çözümler üretmektedir. Hücre yapısına ve döngü zamanına göre, tutucu değiştiriciler ve çift-tutucu taşıyan sistemler ile esnekliği arttıran ve maliyet giderlerini iyileştiren yenilikler sunmaktadır.

 

9-    PALETLEME
 Güneş Dinamik paletleme işlerinde de çözümler sunmaktadır. Değişik ebatlardaki ürünleri özel yazılımlar ve tutucular vasıtası yardımı ile kolayca paletleme işlemini gerçekleştirebilecek bir sistem kurmaktadır.

 

10-    KESME
3D’li lazer kesme, en hızlı işlem ve mükemmele en yakın kesme kenarları elde edilmesini, minimum malzeme deformasyonu sağlar. Lazerli kesme gerekli makine sayısını düşürmekle kalmaz aynı zamanda lojistik ve depolama konusunda da dolaylı olarak kolaylık sağlamaktadır.
Güneş Dinamik müşterilerin ihtiyacına yönelik robot kola uyumlu takımlar yardımı ile malzemeleri en etkin kesme çözümlerini sunmaktadır.   Üretilecek ürünün cinsine ve özelliğine göre Su jeti, Plazma, Lazer veya Spindle kullanılarak robotlu kesme hücreleri yaratmaktadır.